vesti24.mk

Tag : Јелена Карлеуша

Uncategorized ЗАБАВА

Карлеуша ја покажа одличната фигура – во проѕирен фустан се појави на концертот на Шерифовиќ

admin
Пејачката Марија Шерифовиќ  направи концерт во Штарк Арената, концерт кој се очекуваше долго време. Од овој спектакл беа дел многу познати личности, а не изостануваше...
ЗАБАВА

Како секогаш ги запали социјалните мрежи: Карлеуша е кралица на шок изгледи!

admin
Јасно е дека изглед на просечна дама никогаш нема да видиме кај српската поп-пејачка Јелена Карлеуша. Токму затоа таа гордо стои на врвот како една...
ЗАБАВА

Спот ли е? или филм за возразни? Карлеуша е секси професорка, Дара е немирна ученичка (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Атрактивните српски пејачки и некогашни лути ривалки, Јелена Карлеуша и Дара Бубамара очигледно многу добро се погрижиле за својот стајлинг, а овој провокативен спот дефинитивно ќе...
ЗАБАВА

Карлеуша повикана на распит поради пропаганда против детска вакцинација

Ivana
Јелена Карлеуша денеска е повикана во белградската полиција во рамките на предистражна постапка за утврдување одговорност на јавни личности кои шират пропаганда против вакцинација на...
БАЛКАН

Јелена Карлеуша објави фотографија со Тоше Проески која досега ја немаме видено

Ferad Aruc
Роденденот и датумот кога ја загубивме нашата музичка легенда не се единствени кога треба да се сеќаваме на него, а тоа го покажа и Јелена...
ЗАБАВА

Работа од дома: Еве колку заработува Јелена Карлеуша од својот Инстаграм профил

Ferad Aruc
Јелена Карлеуша е најследената пејачка на Балканот кога е во прашање социјалната мрежа Инстаграм, па така за нејзините објави заработува завидна сума на пари. Таа...
ЖИВОТ

Драгана Мирковиќ направи хаос во Ѕвездите на Гранд: Не очекуваше дека Карлеуша ќе и го постави ова прашање

Ferad Aruc
Фолк дивата Драгана Мирковиќ направи каос кога се појави ненајавено на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“. Пејачката, која во билизина снимала трајни снимки за РТС,...
ЖИВОТ

Фото: Музика, веселба и огромна торта – вака Дивна Карлеуша го прослави роденденот

Ferad Aruc
Дивна Карлеуша, мајката на Јелена Карлеуша вчера наполно тично 60 години. Секако, за неа годините се само бројка со оглед на тоа дека изгледа подобро...
ЖИВОТ

Пластиниот хирург откри: Колку пластика има во Карлеуша?

Ferad Aruc
Пластичниот хирург на Јелена Карлеуша ги откри тајните на пејачката за нејзиниот изглед. Нејзиниот хирург Оливера Лазаровиќ реши јавно да проговори за пластичните операции на...
ЗАБАВА

Јелена Карлеуша остана без текст- нејзина двојничка се појави во шоуто!

Ferad Aruc
Во сабота не очекува уште едно итересно издание на на познатото шоу ,,Ѕвездите на Гранд”. Она што е посебно интересно и што привлече внимание на...
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Некогаш изгледаше топ, а денес… Гога Секулиќ брутално искрена за изгледот на Карлеуша

Ferad Aruc
Пејачката Гога Секулиќ не припаѓа во групата на жени кои ги кријат своите килограми и се срамат од истите. Таа без никаков проблем признава дека...