vesti24.mk

Tag : Јенс Столтенберг

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Столтенберг на „Твитер“: Лидерите да ги завршат процедурите за Македонија да влезе во НАТО

Ferad Aruc
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави изгласувањето на одлуката за пристапување кон уставните измени во македонското Собрание. „Го поздравувам...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јенс Столтенберг: Вратите на НАТО остануваат отворени, но процедурите претходно мора да се завршат

Ferad Aruc
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг повтори дека вратите на Алијансата остануваат отворени за Македонија, но дека сите процедури претходно мора да бидат завршени. „Го...
Uncategorized

Шефот на НАТО Столтенберг: Нема да ги браниме ако ги нападне Иран!

admin
Столтенберг навел и дека НАТО не учествува во мировните напори на Блискиот исток, ниту во судирите во тој регион. Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг...
СВЕТ

Столтенберг: НАТО протера седум руски дипломати

Ferad Aruc
НАТО протера седум дипломати од руската мисија во Алијансата по нападот со нервен отров што се случи месецов во Британија, соопшти генералниот секретар на НАТО,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Столтенберг: Me шокираа настаните во Собранието, од држава пред пропаст станавте функционална земја

Ferad Aruc
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, пред пратениците и Владата, искажа воодушевување од напредокот на Македонија по 27 Април и упадот во Собранието. Тој кажа...