vesti24.mk

Tag : јована

ЗАБАВА

Денес им е именден: Какви се тие кои се викаат Јована и кое е значењето на ова име?

admin
Денеска се празнува името и делото на Свети Јован Крстител. Именден празнуваат сите оние кои го носат неговото име- Јован, Јована, Јоана, Јовица, Јанкула… Името...