vesti24.mk

Tag : јован донев

ВЕСТИ

Донев: Четири години оваа влада не заземе своја позиција по ниедно прашање

admin
Јован Донев, универзитетски професор и поранешен амбасадор во Лондон во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за нон-пејперот кој денеска беше објавен и...
ВЕСТИ

Донев: СДСМ има коалиција без изборна програма, тоa е недозволиво

admin
Вечерва во емисијата на ТВ Алфа „Заспиј ако можеш“ гостуваше екс-амбасадорот на Македонија во Лондон Јован Донев. Тој кажа дека СДСМ има коалиција без изборна...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Донев: Власта не влезе во преговорите да направи компромис, туку ако можат да продадат нешто на македонската јавност

admin
Во овие преговори не влегоа со намера да добијат вин-вин ситуација и компромис. Влегоа ако можат нешто да продадат на македонската јавност и ако влеземе...