vesti24.mk

Tag : јога

ЗАБАВА

Овие работи сигурно не ги правите пред спиење, а се најдобра активност против несоница

admin
Речиси и да нема човек во светот кој немал проблем со тешко заспивање и несоница, во ситуации кога ништо не можело да помогне. Недостатокот на...
ЗАБАВА

Пролетна Јога за емотивно и физичко прочистување и детоксикација во Fit One

admin
Бидете дел од бесплатниот настан, ослободете се од наталожените емоции и напнатост во текот на зимата и дочекајте ја пролетта подготвени. Совршената комбинација на Јин,...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Порно глумицата покажа како до совршено тело

Ferad Aruc
Младата порно глумица Марија Џејд се пробала во порно индустријата, стана позната и потоа ја откри тајната за совршеното тело. Имено, глумицата вежба јога, па...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

10 јога пози за неверојатно подобар сексуален живот

admin
Јогата е добра за сите делови од вашето тело – докажано е дека ја зголемува флексибилноста, го подобрува дишењето, ја зголемува силата во мускулите и...
ЖИВОТ

Гола прави “стој на раце” и го дои своето бебе (ФОТО)

admin
30 годишната Карли Бенер од Тексас стекнала огромен број следбеници на Инстаграм благодарејќи на фотографиите на кои го дои своето бебе додека вежба јога. Мајката...
Uncategorized

За Рејчел Меккорд летото е веќе започнато

admin
Рејчел Меккорд ја познаваме како мошне успешен модел, надежна актерка и популарна блогерка. Топлото време таа реши да го искористи за релаксација со своите другарки,...
Uncategorized

Како да си помогнете да ви биде полесно на стомакот по прејадување?

admin
На сите ни се има случено да ја изгубиме самоконтролата пред трпеза полна со вкусни деликатеси и потоа да се соочиме со физичките последици од...