vesti24.mk

Tag : јогурт

ЗАБАВА

Јогуртот е подобар за кожата од многу скапи креми: Рецепти за третмани и домашна нега

admin
Не е секогаш правило дека само скапата козметика гарантира кадифена и сјајна кожа на лицето. Честопати, намирниците од кујната можат лесно и многу ефикасно да...
ЗАБАВА

Истражување: Јогуртите содржат повеќе шеќер од газираните пијалаци

admin
По анализите направени на повеќе од 900 јогурти на британскиот пазар, стручњаците предупредуваат дека многу од нив се преполни со шеќер и дека јавноста не...
ЗАБАВА

Британски научници: Јогуртите содржат повеќе шеќер од газираните пијалаци

admin
По анализите направени на повеќе од 900 јогурти на британскиот пазар, стручњаците предупредуваат дека многу од нив се преполни со шеќер и дека јавноста не...
ЗАБАВА

Банани, јогурт и бисквити – најкремастиот освежувачки десерт!

admin
СОСТОЈКИ: 1 кг бисквити 1 л јогурт 250 гр шеќер банани 1 кесичка шлаг НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Бисквитите издробете ги, додајте шеќер во прав и...
ЗДРАВЈЕ

Јогурт- природен еликсир за убавина и нега на целото тело

admin
Покрај тоа што е одличен за варење на храната, јогуртот може да се користи и за нега на целото тело… Се повеќе намирниците добиваат функција...
Uncategorized

Исчистете се од првутот со помош на… јогурт!

admin
Јогуртот има природни антигабични и антибактериски својства, а помага и во стимулирање на кожата на темето и во растот на косата. Тој може да помогне...