vesti24.mk

Tag : јод

ЗАБАВА

Oвие симптоми ви укажуваат дека ви фали јод во организмот, еве како да си помогнете

admin
Недостатокот на јод во организмот се манифестира со лоша концентрација, недостаток на енергија, екстремен умор, депресија, лош тен и опаѓање на косата. Покрај тоа, може...