vesti24.mk

Tag : Јордан

ЗАБАВА

Јорданците се светски прваци во пушење тутун, со помош на власта и компаниите

admin
Процентот на пушачи во Јордан е највисок во светот, повеќе од 80 проценти од мажите во Јордан пушат или редовно користат никотински производи, вклучувајќи ги...
ЗАБАВА

Ова е местото каде што свети Јован го крштевал Исус Христос (ФОТО)

admin
Ова е местото на реката Јордан каде што свети Јован Крстител го крштевал Господ Исус Христос. Според евангелието, Исус дошол на реката Јордан, каде Јован Крстител проповедал и...
СВЕТ

Нов жесток удар: Експлозиите биле толку силни во Сирија што предизвикале земјотрес! 40 загинати!

Ferad Aruc
Сириската војска соопштила дека вчера ракети погодиле неколку воени бази во провинциите Хами и Алепо, во, како што окарактеризирала, новата “агресија” на нејзините непријатели, пренела...
МАКЕДОНИЈА

Миленко Неделковски: Сашо Мијалков е газда на Алфа телевизија, сон му е неговиот син Јордан Мијалков да стане лидер на ВМРО ДПМНЕ, Мицковски е избран само да грее клупа!

Ferad Aruc
извор:мактел.мк...