vesti24.mk

Tag : јосип броз тито

ЗАБАВА

Отворен сефот на Јосип Броз Тито – нема да ви се верува што е пронајдено внатре!

admin
Комисијата откри тајна чувана 33 години, го отвори сефот на Јосип Броз Тито. Имено, по неговата смрт на 4 мај 1980 година, сите предмети во...
ЗАБАВА

Се продава Мерцедесот на Елвис Присли од 1969. , каков што имал и Тито (ВИДЕО)

admin
Престижната лимузина одбележа три децении, произведувана е од 1963 до 1981 година, а во тој период биле произведени само 2.677 примероци. Повеќето се стандардни седани,...
ЗАБАВА

Последниот дочек на нова година: Како Тито го прослави доаѓањето на годината во која почина? (ВИДЕО)

admin
Јосип Броз Тито бил човек кој уживал во луксуз. Доказ за таквите тврдења е и снимката од дочекот на 1980-та година. Иако тогаш бил болен...
ЗАБАВА

Се огласи репортерот од Индонезија за CNBC со името Тито Босна кој стана хит во регионот- објасни како неговиот татко му го дал името (ФОТО)

admin
Репортер од Индонезија кој известува за каналот CNBC, стана вистински хит на Балканот, благодарение на неговата необична комбинација на име и презиме. Овој индонезиски новинар,...
ЗАБАВА

Ова бил омилениот колач на Јосип Броз Тито, еве како да го подготвите

admin
Животот на Маршалот Јосип Броз Титот се уште е топ тема во регионот. Интересно е што малкумина знаат дека маршалот се опуштал со виски старо...
ВЕСТИ

Тој ја соопшти веста за смртта на Тито: Потресен во моментот, не можел да се сети на една многу важна работа (ВИДЕО)

admin
На денешен ден пред 39 години почина Јосип Броз Тито, а човекот кој ја соопшти ваквата вест пред цела Југославија беше спикерот Миодраг Здравковиќ. -Почина...