vesti24.mk

Tag : јосиф сталин

ЗАБАВА

Во Москва украден автомобил кој наводно му припаѓал на Сталин

admin
Руската полиција врши истрага околу кражбата на редок автомобил ЗИС, за кој се тврди дека му припаѓал на некогашниот советски лидер Јосиф Сталин, соопшти московската...