vesti24.mk

Tag : Јошида Суга

СВЕТ

Јужна Кореја објавила досега невидени снимки од Втората светска војна

Ferad Aruc
Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае Ин, денес рекол дека убиствата на жените кои биле силувани од јапонските војници во текот на Втората светска војна,...