vesti24.mk

Tag : јо

ВЕСТИ

Димовски: СЈО и ЈО се комплетно претворени во штабови на СДСМ

admin
Правдата и законите треба да важат еднакво за сите. -Јас ќе споменам еден предмет кој излезе во јавноста пред два месеци, во оној познат италјански...
ВЕСТИ

Маневски: ВМРО-ДПМНЕ бара закон за ЈО кој ќе одговара на европските закони

admin
ВМРО-ДПМНЕ бара закон за ЈО кој ќе одговара на европските закони, истакна Михајло Маневски вечерва во “Отворено” на 24 телевизија. -Одредбата од членот 110 од...
ВЕСТИ

Безуспешно заврши и денешниот обид за договор за законот за ЈО

admin
Безуспешно заврши и денешниот обид на работните групи од власта и од опозицијата да ги приближат ставовите околу Законот за јавно обвинителство, пренесува „360 степени“....