vesti24.mk

Tag : ЈСП

ВЕСТИ

МВР постапува по случајот во кој две лица се закануваат во автобус на ЈСП

admin
Министерството за внатрешни работи за МИА потврди дека постапува по случајот во кој две лица во автобус на Јавното сообраќајно претпријатие им се закануваат на...
ВЕСТИ

ФОТО: Автобус изгоре на стојалиштето под Железничка станица

admin
Приватен автобус за јавен превоз се запали изутринава на автобуското стојалиште под Железничката станица во Скопје. Автобусот го гасат десттина пожаникари со две возила. Командирот...
МАКЕДОНИЈА

28 возачи од ЈСП дале отказ за да возат во Малта

Ferad Aruc
Возачи од ЈСП „Скопје“ деновиве даваат отказ во претпријатието за да одат да возат автобуси во Малта.Досега 10 возачи дале отказ а други 18 најавиле...
МАКЕДОНИЈА

Викендов забрана за возилата на Водно – за граѓаните бесплатен автобуски превоз

admin
Од викендов започнува забраната за движење моторни возила на патот до Средно Водно. Забраната ќе важи во еден правец, од клучката за Сопиште до Средно Водно...
МАКЕДОНИЈА

ЈСП, Водовод и канализација и Улици и патишта имаат нови директори

admin
Кристијан Чушков е нов директор на ЈСП „Скопје“, Душко Весковски на ЈП „Водовод и канализација“, а Сенад Смаиловиќ на ЈП „Улици и патишта“. Новите директори на јавните претпријатија...
МАКЕДОНИЈА

Поскапуваат ли билетите на градскиот превоз?

admin
Покачувањето на акцизата на дизел горивото директно ќе влијае на јавниот превоз, потенцираат од Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП). Како што информираа од јавното претпријатие на...