vesti24.mk

Tag : јувентус

ЗАБАВА

Славниот фудбалер скокна од кревет по веста која му ја соопшти неговата сопруга, но… (ВИДЕО)

admin
Напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората, беше “жртва“ на првоаприлска шега од неговата сопруга Алис Кампело. Таа му покажа тест за бременост и му кажа дека...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јувентус осми пат по ред шампион на Италија

admin
Осма сезона по ред, екипата на Јувентус го освои Скудетото и ја продолжи доминацијата во италијанскиот фудбал во последнава деценија. Печат на новата шампионска титула...
ВЕСТИ СПОРТ

(Видео) Одличен агол ја доловува целата сцена на фаулот на Роналдо

Ferad Aruc
Феликс Брих по препорака на својот асистент одлучи да го исклучи Роналдо, потег кој го фрли во неверица Португалецот кој потоа предизвика вистинска драма на...
СПОРТ

(ВИДЕО) Роналдо Дебитираше за Јувентус, а првенецот го постигна после 8 минути

Ferad Aruc
Кристијано Роналдо дебитираше за Јувентус! На ПОртугалецот му беа потребни 8 минути за да го постигне својот прев погодок. Роналдо заигра во црно-белиот дрес во...
Uncategorized ВЕСТИ СПОРТ

Бесниот Роналдо пресекол: “Јас вредам само 100 милиони? Епа тогаш…”

admin
Главна тема во светот на фудбалот во последно време е каде Роналдо ќе ја продолжи кариерата. Наводно Португалецот е незадоволен во Реал Мадрид и веќе...
СПОРТ

Роналдo и Реал победија во Торино, Баерн го освои „Рамон Санчез Писхуан“

Ferad Aruc
Фудбалерите на Реал Мадрид и Баерн Минхен направија голем исчекор кон полуфиналето на Лигата на шампионите, откако вечерва како гости славеа над Јувентус, односно Севилја....
СВЕТ

Го напушти тренингот на Јувентус: Миралем Пјаниќ повторно повреден

Ferad Aruc
Миралем Пјаниќ (27), фудбалскиот репрезентативец на Босна и Херцеговина, го напушти утринскиот тренинг на Јувентус во Виново поради повреда на десната нога. Детални лекарски прегледи...
Uncategorized СПОРТ

Буфон го расплака светот: Касилјас со емотивна порака (фото)

admin
Џанлуиџи Буфон со многу емоции и растреперен глас го даде своето последно интервју како член на италијанската фудбалска репрезентација, а за негова несреќа, судбината посака...
Uncategorized

Eкипата на Монако го игра мечот на сезоната

admin
Чуда се случуваат, особено во фудбалот, но во Торино нема да има ништо од тоа, таква е пораката од Јувентус пред реваншот од полуфиналето на...