vesti24.mk

Tag : Југославија

ЗАБАВА

Од небото паѓаа мртви тела на сите страни- ова е нај апокалиптичната авионска несреќа во Југославија откако се судрија два авиона (ВИДЕО)

admin
Во најголемата воздухопловна несреќа во Југославија, поточно во Хрватска во 1976 година загинаа 176 луѓе, а ниту еден не остана жив. Имено на денешен ден...
ЗАБАВА

Се огласи репортерот од Индонезија за CNBC со името Тито Босна кој стана хит во регионот- објасни како неговиот татко му го дал името (ФОТО)

admin
Репортер од Индонезија кој известува за каналот CNBC, стана вистински хит на Балканот, благодарение на неговата необична комбинација на име и презиме. Овој индонезиски новинар,...
ЗАБАВА

Растевте во 70-тите и 80-тите години во Југославија? Ова видео ќе ве врати во спомените

admin
Видео создадено од фотографии ќе ве врати во детството и младоста, ако сте од генерациите кои живееле 70-тите и 80-тите години во Југославија. Во него...
ЗАБАВА

Американски новинари го тестираа Југото и открија дали е најлош автомобил во светот- нивниот заклучок ги изненади Југословените

admin
Југото кое беше некогашна гордост на југословенската автомобилска индустрија на западот од секогаш важело за едно од петте најлоши автомобили на сите времиња, а често...
ЗАБАВА

МАПА: Погледнете каде се јаде најубава храна во поранешна Југославија (ФОТО)

admin
Љубителите на добрата храна тешко дека ќе останат гладни на Балканот. Поранешните југословенски држави имаат нешто да понудат и кога станува збор за кулинарски специјалитети....
БАЛКАН

Каков би бил животот во обединета Југославија денес? (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Во декември, 2018 година ќе се навршат 100 години од формирањето на Кралството СХС, односно првата Југославија. Оваа држава денес не постои, но секогаш е...
ЖИВОТ

Била најубава жена на Југославија: Таа се заљубила во него и горко зажали бидејќи животот и стана пекол

admin
Некогаш најубавата жена на Југославија се заљуби, па горко се покаја. Сузана Жуниќ ја понесе титулата Мис Југославија во 1988. година, а ја освои познатиот...