vesti24.mk

Tag : Југо

ВЕСТИ

Со „југо“ удрил во мотоцикл, со тешки повреди се здобил мотоциклистот

admin
На 23.11.2019 во 16.00 часот на крстосницата од ул. Илинденска и ул.Кочо Рацин во с. Сопот,кавадаречко се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило,,југо” со...
ЗАБАВА

Американски новинари го тестираа Југото и открија дали е најлош автомобил во светот- нивниот заклучок ги изненади Југословените

admin
Југото кое беше некогашна гордост на југословенската автомобилска индустрија на западот од секогаш важело за едно од петте најлоши автомобили на сите времиња, а често...
АВТОМОБИЛИ

Што се случува кога на “Југо” ќе му ставиш 5.3 литарски V8 мотор (ВИДЕО)

Ferad Aruc
За Американците во главно важи за еден од најлошите автомобили во историјата, како што всушност и пишува во описот на видеото. Сепак ова мало “Yugo”...