vesti24.mk

Tag : јужна кореа

СВЕТ

Северна Кореја се согласи да преговара со Јужна Кореја: Трамп порача – преговараат затоа што им ја демонстрирав нашата моќ!

Ferad Aruc
Од Северна Кореја се согласија да продолжат преговорите со Јужна Кореја кои што беа стопирани веќе подолго време, а после таквата информација, експресно се огласи...
СВЕТ

Сеул го повика Пјонгјанг на преговори на високо ниво

Ferad Aruc
Јужна Кореја им предложи на властите во Пјонгјанг од 9 јануари да започнат преговори на високо ниво. Поканата доаѓа откако севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека...