vesti24.mk

Tag : Јужна Кореја

ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Скандалозно однесување на филипинскиот претседател: Бакна работничка во уста, таа се смееше, а луѓето аплаудираа

admin
Контроверзниот филипински претседател Родриго Дутерте се соочува со лавина на критики откако бакна во уста Филипинка која што работи во Јужна Кореја. Тоа се случило...
СВЕТ

Јужна Кореја објавила досега невидени снимки од Втората светска војна

Ferad Aruc
Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае Ин, денес рекол дека убиствата на жените кои биле силувани од јапонските војници во текот на Втората светска војна,...
СВЕТ

Северна и Јужна Кореја на пат кон мир: Делегациите на двете земји продолжуваат со преговорите во понеделник

Ferad Aruc
Северна и Јужна Кореја се согласиле во поглед на одржувањето на работните преговори на 15. јануари на севернокорејска страна во селото Пан Мун Џом, известува...
СВЕТ

Лекарите шокирани: Тоа што го пронашле во крвта на бегалецот од Северна Кореја докажува дека Ким подготвува хорор сценарио…

Ferad Aruc
Стандардните лекарски прегледи на побегнатиот војник кој кон крајот на минатата година успеа да побегне од Северна во Јужна Кореја, ги потврдија стравувањата на воените...
Uncategorized

Северна Кореја продолжува со тестирање на ракети

admin
По ракетните тестови на Северна Кореја, се активираа американските ракетно одбранбени системи. Северна Кореја продолжува со тестирање на ракети и покрај дипломатските притисоци. По одлуката...