vesti24.mk

Tag : Јулија Скрипал

СВЕТ

Отруениот поранешен шпион Скрипал повеќе не е во критична состојба

Ferad Aruc
Од болницата јавуваат дека добро реагира на терапијата која ја добил по труењето со нервниот агенс. Поранешниот руски двоен шпион, Сергеј Скрипал, кој со ќерката...
СВЕТ

Нови детали за случајот Ској го тресе светот: Мистериозен човек дошол во Британија со истиот авион како и Јулија Скрипал

Ferad Aruc
Еден руски државјанин патувал со истиот авион за Велика Британија како и Јулија Скрипал, ќерката на поранешниот агент Сергеј Скрипал. Се верува дека тој би...
СВЕТ

Ќерката на поранешниот руски шпион заздравува: “Состојбата на Јулија Скрипал се подобрува!

Ferad Aruc
Мило ми е што можам да кажам дека се подобрува состојбата на Јулија Скрипал. Таа добро реагира на лечењето, но и натаму прима експертска болничка...
СВЕТ

“Telegraph” објавил бомбастична информација: “Нервниот гас е подметнат во куферот на ќерката на Скрипал пред нејзиниот лет од Москва”

Ferad Aruc
Откако семејството на рускиот шпион навело дека мета на страшниот напад би можела да биде неговата ќерка, а не тој, во патниот куфер на Јулија...