vesti24.mk

Tag : Јулија Тимошенко

Uncategorized

Арапски весник открива: Европска лидерка земала пари од Гадафи!

Ferad Aruc
Украинските инспектори ги истражуваат наводите дека поранешниот либиски лидер Моамер Гадафи, дал повеќемилионска донација во евра за претседателската кампања на Јулија Тимошенко во 2010. година,...