vesti24.mk

Tag : јули

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Универзитет од Вашингтон проценува дека во Македонија до јули месец од коронавирус ќе починат околу 5.740 лица

admin
Универзитетот од Вашингтон „The Institute for Health“ објавува дека во Република Македонија до месец јули како последица од Ковид-19 животот ќе загубат околу 5.740 лица....
ВЕСТИ

Јули со помалку врнежи и температура близу над просечната, еве каде е измерена највисоката температура

admin
Температурата на воздухот просечно во јули во земјава се движела од 24,5 до 34,7 степени, а максималната измерена е на 31 јули во Гевгелија од...
ЗАБАВА

Лицата родени во јули се многу ПОСЕБНИ, еве што мора да знаете за нив

admin
Лицата родени во јули имаат многу интересни особини во својот карактер што влијае на тоа да бидат доживувани како мистериозни. Некои од најдуховитите луѓе кои...
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Македонија е во жолта фаза, а допрва следуваат горештини: Временска прогноза за месец јули

admin
Ова е временската прогноза за цел месец јули. Почна месец со пеколни температури и повремено со невреме. Македонија деновиве веќе е во жолта фаза. извор:курир.мк...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Јули е најважниот месец во 2019 година за овие 4 хороскопски знаци

admin
Пристигна јули. Астролозите предвидуваат најпозитивен, мирен месец исполнет со позитивни случувања. Јули ќе го исполни секој од нас, а особено овие хороскопски знаци. Позади нас...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хороскоп за првата недела од јули- новиот месец ќе му донесе нов љубовен почеток на овој знак, а еве на што да внимаваат јарците

admin
Рак 22.6-22.7. Љубов Се повеќе ќе се занимавате со вашите внатрешни аспекти , иако нема да го запоставите ниту друштвото. Сепак ,што се однесува до...
ЗАБАВА

Лицата родени во јули се посебни и прекрасни: Ова се нивните добри карактеристики

admin
Лицата родени во јули имаат многу интересни особини во својот карактер што влијае на тоа да бидат доживувани како мистериозни. Некои од најдуховитите луѓе кои...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Среќата ќе им се насмевне: На овие 3 хороскопски знаци јули ќе им донесе многу пари

admin
Судејќи по финансиските астро прогнози за јули – три знаци воопшто нема да имаат финансиски потешкотии. ОВЕН Не е само љубовта она што сјајно ќе...