vesti24.mk

Tag : Јуниор евровизија

ЗАБАВА

Русија победи на Јуниор евровизија

admin
Претставничката на Русија, 14-годишната Полина Богусевич, победи на годинешното натпреварување Јуниор Евровизија. Македонската претставничка Мина Блажев заврши на 12. место. Изборот за најубава јуниорска песна...