vesti24.mk

Tag : Јункер

МАКЕДОНИЈА

Јункер: Не дојдовме да ви дадеме датум туку да ви порачаме да продолжите со исполнување на обврските

Ferad Aruc
Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер истакна денеска во Скопје дека во земјава не пристигнал за да соопшти точен датум за почеток на преговорите,...