vesti24.mk

Tag : јутубер

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Најпознатиот јутјубер ги шокираше своите следбеници, оваа вест никому не му се допадна (ВИДЕО)

admin
Највлијателниот Јутјубер на денешницата PewDiePie најави дека се повлекува од Јутјуб во 2020-та година. „Следната година ќе земам пауза од Јутјуб. Сакав да го најавам...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Поради едно видео загуби 2 милиона претплатници (ВИДЕО)

admin
Еден од водечките Јутјубери за убавина, Џејм Чарлс, последните денови преживува драма, откако за само 48 часа загуби 2 милиона претплатници. Причината е видео кавга...
ЗАБАВА

Згодна девојка му вети масажа со “среќен крај“, а му приредија најголем кошмар

Ferad Aruc
„Јутјуберот“ Садам одлучи на својот пријател Крис да му приреди незаборавно изненадување. Додека спиеше во собата, му прати секси девојка да го разбуди, облечена во...