vesti24.mk

Tag : Јутјуб

ЗАБАВА

Уапсен италијански мафијаш: Заборавил да ги покрие тетоважите, објавувал готварски видеа на Јутјуб

admin
Италијански мафијаш за кого беше распишана меѓународна потерница е уапсен, бидејќи самиот тој ги покажувал своите готварски вештини преку видеоснимки на Јутјуб. Италијанската полиција преку...
ЗАБАВА

Желбата за прегледи на Јутјуб го чинеше живот: Убиено младо момче додека снимало видео од лажен грабеж

admin
Видео од пранк наменето за „Јутјуб“ го чинеше 20-годишниот Тимоти Вилкс неговиот живот. Младиот Американец беше застрелан додека наводно се обидувал лажно да ограби група...
ЗАБАВА

Овој хрчак е голема ѕвезда на Јутјуб: Ѕирнете како ја заслужи оваа титула (ВИДЕО)

admin
Хрчаците се животни за кои ретко кој би кажал дека се најинтелигентни, но преку видеата што станаа вирални на Јутјуб за кратко време, многумина почнаа...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Меѓу нив и мали деца: Овие лица заработиле вртоглави милиони на Јутјуб годинава

admin
И покрај тоа што количината на реклами е намалена од почетокот на Ковид-19 пандемијата, овој пштествен сектор брзо заздравува. Со тоа, и корисниците на Јутјуб...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Пад на социјалните мрежи ВацАп, Телеграм и на ЈуТјуб

admin
Корисниците на ВацАп (WhatsApp) во многу земји пријавија проблеми со социјалната мрежа. Најголем број поплаки се од корисниците во Европа (Шпанија, Франција, Италија, ГЕрманија, Белгија,...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ЈуТјуб воведува новини, корисниците ќе бидат воодушевени

admin
ЈуТјуб одлучи на корисниците дополнително да им ја олесни контролата над апликацијата, без оглед каков уред користат. Новините се воведени во апликацијата за мобилен телефон,...
ЗАБАВА

Над 24 милиони прегледи за само еден ден: Ова видео е оценето како “глупаво“, а сите го гледаат

admin
Јутјуб уште еднаш традиционално го објавил својот “преглед на годината“ во кој се наоѓаат инфлуенсери, најголемите трендови итн. Иако видеото е објавено вчера веќе има...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ЈуТјуб го намали бројот на претплатници, ова се новите измени

admin
ЈуТјуб почна со масовно бришење на „ботовите“, како и каналите кои содржат насилна содржина. Голем број популарни корисници на ЈуТјуб забележале дека значително е намален...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Јутјуб воведува нови правила, популарните јутубери збеснаа!

admin
Некои од најпопуларните јутубери негодуваат против компанијата, откако им било кажано дека поради новите правила, нивните канали ќе останат без верификација. Јутјуб објави дека ќе...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Јутјуб“ и „Гугл“ парично казнети- еве ја причината

admin
Гугл и нивниот видео портал Јутјуб, обвинети се за кршење на закони со изложување на деца на несоодветни видеа или собирање лични информации за нив....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јутјуб ги забранува овие содржини

admin
Видео платформата ЈуТјуб (YouTube) соопшти дека ќе забрани видеа кои заговараат дискриминација или сегрегација. – Ќе забраниме особено видео-снимки во кои се зборува за супериорноста...