vesti24.mk

Tag : љубен василески саричко

ВЕСТИ

ОХРИД ТАГУВА: Од коронавирусот почина Љубен Василески Саричко

admin
Од последици предизвикани од коронавирусот Ковид 19, синоќа во Охрид, во 73-та година од животот почина истакнатиот стопанственик, општественик и спортски работник Љубен Василески –...