vesti24.mk

Tag : љубовна приказна

ЗАБАВА

Пресврт во најпознатата љубовна приказна: Клепетан е жив и се врати кај Малена

admin
Една од најдолговечните љубовни приказни во Хрватска, онаа на штрковите Клепетан и Мален сепак ќе има среќен крај. Иако сите, вклучително и Стјепан Вокиќ кој...
ЗАБАВА

Љубовната приказна која го освои регионот: „Не е важно дали се крстите или клањате”

admin
Љубовта ги руши границите, бариерите, предрасудите, гордоста… пишува Елизабет Хргиќ на нејзиниот Фејсбук профил под една од свадбените фотографии, која стана вирален хит. Елизабет Хргиќ...