vesti24.mk

Tag : љубовни писма

ЗАБАВА

Три љубовни писма на Наполеон до Жозефина продадени за половина милион евра

admin
Три љубовни писма, напишани од Наполеон Бонапарта за неговата сопруга Жозефин во периодот меѓу 1796 и 1804 година, беа продадени за 513.500 евра на аукција,...