vesti24.mk

Tag : Љубов и секс

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

6 знаци што откриваат дека вашиот партнер сака да излегува со друга девојка

admin
Можеби на почетокот нема да биде очигледно дека вашиот партнер сака да се гледа со други жени, но со текот на времето ќе почнете да...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Оваа поза во сексот ја обожуваат и мажите и жените, а не знаат дека е најопасна

admin
Веројатно ќе се изненадите која поза во сексот е најопасна… Често се зборува за најдобрите пози во сексот, оние кои што гарантираат најмоќен оргазам, но...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

„Откако се венчавме немаме секс. Тој има неверојатно оправдување, но еден ден сфатив сè“

admin
Жена (40) не може да поднесе дека сопругот ја избегнува за секс, а тоа почнало да се случува непосредно откако стапиле во брак. Во брак...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Мажите и жените се љубоморни поради различни причини и постои научно објаснување зошто е тоа така

admin
Љубомората е многу силно чувство што во голема мера влијае на начинот на кој човекот размислува и се однесува. Иако се тврди дека е заедничка...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Експертите предупредуваат: Луѓето во иднина нема да имаат интимни односи!

admin
Иако живееме во ера која никогаш не била повеќе сексуализирана отколку денес, всушност водиме љубов многу помалку отколку било кога, вели доктор Дејвид Спигелхалтер. Дејвид...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Зошто жените споделуваат со пријателките детали за интимните односи?

admin
Жените разговараат со пријателките за сѐ, па дури и за најинтимните детали од постелата и со тоа треба да се помирите. Ако пријателките на вашата...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Зошто жените споделуваат со пријателките детали за интимните односи?

admin
Жените разговараат со пријателките за сѐ, па дури и за најинтимните детали од постелата и со тоа треба да се помирите. Ако пријателките на вашата...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Најчувствителни ерогени зони на женското тело

admin
Ерогените зони на женското тело се постојан извор на инспирација на секој маж кој сака повеќе да дознае за својата партнерка. Канадските научници направија истражување...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

„Бумеранг мажи”: Кои се тие и зошто треба да се избегнат?

admin
Ние сакаме континуитет и сигурност во нашите односи. Што ќе правиме со некој што се појавува и исчезнува од нашите животи без предупредување? Сепак, има...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

10-те најчести работи кои на мажите воопшто не им се важни, иако жените го мислат спротивното

admin
Постојат многу работи за кои дамите мислат дека им се важни на мажите, но во повеќето случаи тоа е сосема неточно. Еве кои 10 работи...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Ако односот мора да биде тајност, тогаш таму не припаѓаш

admin
Американката Regina Brett e писателка, добитничка на Пулцерова награда, позната по своите колумни во кои го преиспитува значењето и тајните на животот. И се чини...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Дали мажите навистина изневеруваат со поубави жени?

admin
Штом вакво прашање во насловот, веќе го насетувате одговорот. Иако долго се веруваше дека мажите ги изневеруваат своите сопруги/партнерки со поубави и позгодни жени, едно...