vesti24.mk

Tag : Љубов

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Нивната љубов е запишана во ѕвездите! Кога ќе се спојат овие хороскопски ќе се спојат, настанува вистинска бајка!

admin
Ѕвездите велат дека вечната љубов ги чека овие хороскопски знаци, бидејќи тие се родени еден за друг. Девица и ВодолијаВрската и хармонијата помеѓу Девица и...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Речиси 45% од паровите не водат љубов подолго од две минути, и зошто МАЖИТЕ СЕ ВИНОВНИ за тоа

admin
Се разбира, постојат големи варијации. Колку во просек водите љубов? И дали навистина би ја кажале вистината, или малку излажавте? Работите не се секогаш само...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Три знаци на кои конечно ќе им тргне во љубовта – стигнуваат деновите на страст и романтика

admin
Во астрологијата, планетата Марс е поврзана со агресивната енергија, додека сонцето го симболизира нашето его, самосвест, волја и достоиство, а кога сонцето ќе се спои...
ЗАБАВА

Само за романтичните: Овие странски зборови симболизираат бури од емоции

admin
Понекогаш, зборовите не се доволни за да се изрази љубовта, но постојат и зборови кои многу точно го пренесуваат тоа што го чувствуваме. Mamihlapinatapai (Yaghan) – гледање...
ЗАБАВА

Секоја жена ги сака овие ТРИ карактеристики кај мажот – без исклучок!

admin
Партнерите отсекогаш се прашувале што би задоволило една жена. Меѓутоа ни по толку пишувања и зборувања за женските потреби, но и преживување на различни искуства,...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

НАЈДОБРИОТ ПАР СПОРЕД ХОРОСКОПОТ: Нивната љубов е многу силна и врската им е нераскинлива

admin
На некои парови ѕвездите им предвидуваат дека засекогаш ќе бидат во љубов. За оваа астролошка комбинација велат дека е нераскинлива. Очекувано или не, во прашање...
ЗАБАВА

Дознајте сега и не губете си го времето: Дали вашата љубов е вистинска или случајна комбинација?

admin
Честопати, девојката не е сигурна околу својата позиција во врската и сѐ што е поврзано со тоа, па во умот се вртат прашањата „Зошто не...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хороскопскиот знак открива: Кои мажи ќе ве третираат како кралица?

admin
Некои хороскопски знаци се попосветени на своите партнери, а други пак, сметаат дека нема потреба од „воздигнување до небо“ за да ја изразат својата љубов,...
ЗАБАВА

ДОДЕКА СМРТТА НЕ ГИ РАЗДЕЛИ: Дедо имал само една желба – последните часови да ги помине со саканата (ФОТО)

admin
Желбата на еден дедо од Австралија, Дени Роланд, беше да ги помине последните часови од својот живот онака како што вети на својата свадба –...
ЗАБАВА

Ако мислите дека сексот е најважен – не сте во право: Ова е клучот за среќната врска!

admin
Американскиот интернет магазин „The Huffington Post“ спровел истражување помеѓу партнерите кои долги години биле во брак. На прашањето колку  е важен сексот во нивната долгогодишна...