vesti24.mk

Tag : Љубомир Јовески

ВЕСТИ

Јовески ги повикува сите што имаат каков било доказ за „Рекет“ да го достават до обвинителството

admin
Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески ги повикува сите што имаат каков било доказ за „Рекет“ да го достават до обвинителството за да постапува. –Обвинителството уште...
ВЕСТИ

Јовески: Доколку ЈО дојде до цврсти сознанија за бришење на податоци во СЈО ќе преземеме мерки

admin
Јавното обвинителството будно ги следи информациите за наводна наредба за форензичко бришење на податоци во Специјалното јавно обвинителство и доколку дојде до цврсти сознанија ќе...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нов скандал со прислушување: снимени фиксните телефони на обвинителите

Ferad Aruc
Републичкиот јавен обвинител на брифинг со новинарите откри дека Основното јавно обвинителство води предистражна постапка за телефонската централа во зградата на обвинителството. Станува збор за...