vesti24.mk

Tag : Љубчо Георгиевски

ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Георгиевски и Бучковски се истурени играчи на Заев, нивниот став за Бугарија е и негов

admin
Георгиевски и Бучковски се истурени играчи на Заев. Нивниот став за Бугарија е и негов. Бучковски кажа дека тезите на Георгиевски за обезличување на Македонија...
ВЕСТИ

Георгиевски: Македонска историја е измислена приказна, и пилињата знаат дека Царство на Самоил се вика Бугарија

admin
Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не...
ВЕСТИ

ДС на Трајанов:Со Бугарија немаме заедничка историја, корените на македонскиот народ се длабоки

admin
Демократскиот сојуз ги отфрла како несериозни и аматерски предлозите за решавање на спорот со Бугарија изнесени од поранешниот премиер Љубчо Георгиевски. Зачудувачка е леснотијата со...
ВЕСТИ

Мане Јаковлевски: Љубчо Георгиевски стана слуга на Заев

admin
Го прочитав статусот на Љубчо Георгиевски посветен на делот за Драган Богдановски и Христијан Мицкоски. Жално е да се гледа како „војводата“ се пенави во...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Љубчо Георгиески смета дека Западна Македонија треба да биде дел од Голема Албанија

Ferad Aruc
Поранешениот политичар кој на дугме, односно повик се појавува во критичните моменти за македонската политика и одигрува секогаш погубна улога повторно се јави. Сега сака...
МАКЕДОНИЈА

Георгиевски со совет до Мицкоски: Оставете ги СДСМ да го решат спорот за името, бидејќи еден ден вие ќе морате да го решите (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Според она што го гледам, би дал 50 – 50 % шанси за решавање на проблемот со името. Гледам дека во Грција нарипаа да нема...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Зошто треба да го славиме Илинден заедно со Бугарите?

admin
Љубчо Георгиевски на неговиот Фејсбук профил напиша: „Деновиве се крена прашина околу најавениот договор за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија.Не може да не констатирам дека...
Uncategorized

Љубчо повторно испрати порака до Груевски: Мисли малку на партијата и повлечи се од лидерската позиција

admin
– ВМРО ДПМНЕ во нареден период ќе биде во тешка меѓународна изолација а и Албанците се повеќе ќе останат дистанцирани од нив, со Груевски на...