vesti24.mk

Tag : Љупчо Николовски

ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски и СДСМ се креатори на стекнувањето без основ и богатење за време на функција, тие не може само да се прикријат себе

admin
Љупчо Николовски и СДСМ се креатори на стекнувањето без основ и богатење за време на функција, тие не може само да се прикријат себе. Законот...
ВЕСТИ

Според ГРЕКО функцијата на Николовски за борба против корупцијата е неприфатлива

admin
ГРЕКО, групата на земји против корупција на Советот на Европа, официјално во својот извештај објавен денеска во Стразбург до Република Македонија и заклучи дека Македонија...
ВЕСТИ

Оштетените штедачи: Зошто Љупчо Николовски молчи за високиот криминал и корупција во Еуростандард банка?

admin
Потпретседателот на Владата Љупчо Николовски најави жестока и некомпромисна борба со криминалот и корупцијата во државата, најавувајќи ја 2021-ва за антикорупциска година. Ја потврди и...
ВЕСТИ

Го подучи ли камшикот на Траспаренси интернешнл, вицепремиерот Николовски да покаже политичка воља за сузбивање на корупцијата

admin
По објавувањето на индексот на перцепција на корупцијата за 2020 година на Транспаренси Интернешнл, што ја рангираше Македонија на 111 место, јавноста беше во шок,...
ВЕСТИ

Се топи владејачкото мнозинство, ќе ја преживеат ли интерпелацијата Николовски и Маричиќ?

admin
По интерпелацијата поднесена од ВМРО-ДПМНЕ за вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров следна на листата е интерпелацијата за борба против корупцијата, одржлив развој и...
ВЕСТИ

Николоски за изјавата на Николовски: Криминалци сте од прв до последен од најдолу до најгоре!

admin
„Генијално”! Како ли им текнува вакви глупости да тресат? Реално е не е само перцепција! Криминалци сте од прв до последен од најдолу до најгоре!,...
ВЕСТИ

Член на СДСМ обвинува: Од работа ме избркаа Николовски и Штраус од партијата

admin
Долгогодишен член на СДСМ јавно обвинува дека останал без работа. Како виновни за отказот ги посочува Штраус – претседател на ОО на СДСМ Кисела Вода...
ВЕСТИ

Освен Заев, во самоизолација мора да одат уште двајца министри од владата

admin
Директорот на јавното претпријатие „Камена река“ од Македонска Каменица, Влатко Андоновски попладнево на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на Ковид-19. Симптомите ги почувствувал...
ВЕСТИ

Јанушев до Љупчо Николовски: Нели е срамота мандатарот збор да не каже за земјоделците во своето експозе?

admin
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев преку статус на Фејсбук му упати порака до Љупчо Николовски од СДСМ. Здраво Љупчо, како си?Се разбира ова е...
ВЕСТИ

Го прашаа Љупчо Николовски дали стои позади црната кампања, еве ја неговата реакција (ВИДЕО)

admin
„Лично го прашав Љупчо Николовски, зошто избегнуваат дебата и дали стојат позади црната кампања во Кочани? Немаше што да каже, погледнете“, напиша Миле Лефков од...
ВЕСТИ

Трипуновски ексклузивно за ТВ 24: Димковски и Николовски дале една иста парцела на две различни физички лица

admin
Цветан Трипуновски, дополнителен заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашната гостување во емисијата „Тренд Анализа“ на ТВ 24, анализира дека, како...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Министерот за Земјоделство, Љупчо Николовски го доби КОЗАРОТ на суд откако овој го обвини дека министерот е …

admin
Министерот за Земјоделство, Љупчо Николовски го доби КОЗАРОТ на суд откако овој го обвини дека министерот е хомосексуалец! Миленко Неделковски во една од своите емисии...