vesti24.mk

Tag : Љупчо Стојановски

Uncategorized

Судот одреди 30-дневен притвор за напаѓачот на Тодоров

admin
Судија на претходна постапка му изрече мерка 30-дневен притвор на велешанецот Љупчо Стојановски кој вчера пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров. Претходно од...