vesti24.mk

Tag : Њујорк

ЗАБАВА

Прошетка „низ воздухот“ во Њујорк

admin
„Воздух“ – уметничка инсталација на уметникот Кензо Дигитал – се отвора в четвртокот во неодамна завршениот облакодер „Уан Вандербилт“ (One Vanderbilt) во општината Менхетн. Тој сега е...
ЗАБАВА

Зошто е Њујорк познат и како „Големото јаболко“?

admin
Повеќето големи градови имаат прекари – Париз е познат како „Градот на светлината“, многумина го нарекуваат Рим „Вечниот град“, а честопати слушаме како луѓето велат „Големото јаболко“...
ЗАБАВА

Ја купила во саксија пред 60 години, па потоа ја насадила во дворот: Елка висока 23 метри ќе блесне среде центарот на Њујорк за Божиќ (ФОТО)

admin
Норвешка смрека долга 23,5 метри купена како фиданка пред 60 години вчера е поставена во Центарот Рокфелер во Њујорк како најава за претстојните Божиќни празници....
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Гугл инвестира над една милијарда евра за проширување на бизнисот во Њујорк

admin
Технолошката компанија Гугл инвестира повеќе од една милијарда евра за проширување на бизнисот во Њујорк. Рут Порат, потпретседателката и финансиска директорка на Гугл и Алфабет,...
БАЛКАН ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Канадски фирми ги тресе златната треска на Бор

Ferad Aruc
Рудникот „Чукару пеки”, кој постои само на хартија во бизнис-плановите на компанијата „Невсун“, стана плен околу кој на берзите во Торонто и Њујорк се борат...
ЗАБАВА

Првото пиво со сладолед произведено во Њујорк

admin
Пиварницата „Кептен Лоренс“ од Њујорк го произведе првото пиво со сладолед. Фабриката за пиво во соработка со производителот на сладолед „Карвел“ ја лансираа првата серија...
Uncategorized ЗАБАВА

Татко и од Гостивар, мајка и е од Дебар – оваа родена Македонка денеска е светска ѕвезда

admin
Блета Бебе Реџа (родена на 30 август 1989) е албанско-македонска пејачка и текстописец. Најпозната е со учеството во видео записот “Take Me Home” на Cash...
ЗАБАВА

(ФОТО) Гради и задници на мегдан на Мет-гала во Њујорк

admin
Длабоки деколтеа, голи нозе и задници доминираа на вчерашната Мет-гала во њујоршкиот Музеј „Мтрополитен“. На Мет-гала традиционлано домаќинка е уренидчката на модното списание „Вог“, Ана...
СПОРТ

Конор Мекгрегор се предаде на полицијата, го очекуваат сериозни обвинувања

Ferad Aruc
Конор Мекгрегор се предаде на полицијата во Њујорк по нападот на автобусот во кој се превезуваа УФЦ борачите, објавија американските медиуми. Ирецот беше „фатен“ на...
Uncategorized

Во Кина во подем се тајни секс клубови во кои постојат само три правила

Ferad Aruc
Девојка со потекло од Хонгконг основала ланец од тајни клубови за жени, кои денес работат во голем број на американски и европски градови. Меѓутоа, вистинската...
ЗАБАВА

Во нејзин стил: Ријана приреди незаборавна роденденска забава во модна комбинација од Сен Лорен

Ferad Aruc
Кој друг ако не Ријана, која е кралицата на забавите, а тоа се докажа уште еднаш откако го прослави својот 30 – ти роденден. Секако...
СВЕТ

Милионер глумел бездомник за да ја тестира реакцијата на келнерот во ресторан, била поразителна!

Ferad Aruc
Милионерот се облекол како бездомник за да ја снима реакцијата на персоналот во еден ресторан, а таа била поразителна. ЈуТјуб ѕвездата, 23-годишниот Коби Персин од...