vesti24.mk

Tag : ќелавост

ЗАБАВА

Од кој родител наследуваме рак, а од кој ќелавост и холестерол?

admin
Прв на листата е високиот холестерол, за што во целост можеме да го „обвиниме“ семејството, тврди американската генетичарка Шивани Назарет. -Едно од 500 лица имаат...