vesti24.mk

Tag : Ќерка

ЗАБАВА

Поучна приказна за деца и родители: Како живеат сиромашните луѓе во село?

admin
Еден ден, многу богата, добро ситуирана мајка ја однела својата ќерка на село со единствена цел, да ѝ покаже како живеат сиромашните луѓе. Тие поминале...
ЗАБАВА

Бабата е бремена со внуче ,за да и помогне на неплодната ќерка (ФОТО)

admin
Неплодноста влијае на околу 6% од мажените жени во САД, а една жена доби необична помош откако нејзината 51-годишна мајка се согласила да го носи...
ЗАБАВА

Моќна лекција од малата ќерка до нејзиниот татко: Една кутија полна со…

admin
Честопати го истураме бесот врз своите најблиски, потоа се каеме што сме ги повредиле. Едно семејство било во многу тешка финансиска ситуација. Се ближеле празниците,...
ЗАБАВА

Ќерката е таа која секогаш ќе ви ја отвори вратата: Поучна приказна што ќе ви ја стопли душата

admin
Поучна приказна која ќе ви ја стопли душата. По свадбата на еден млад брачен пар, на првиот ден од нивниот заеднички живот младенците одлучиле никому...
ЗАБАВА

Приказна која ќе ве расплаче: Љубовта на ќерката кон таткото се мери со кутија бакнежи

admin
Љубовта меѓу ќерката и таткото е една од поголемите. Најчесто ќерките се татини принцези, а татковците нивните идоли. Оваа врска е толку силна што е...
ЗАБАВА

Едната е згодна инструкторка, а другата има 64 години: Ретко кој погодува која е мајка, а која е ќерка (ФОТО)

admin
Фитнес инструкторка од Австралија, Тифини Хол позираше со својата 64-годишна мајка, а фановите сè уште не можат да веруваат дека оваа дама е толку стара....
ЗАБАВА

Овој татко е ЦАР: Најде уникатен метод за да направи фризура на својата принцеза (ВИДЕО)

admin
Кошмарот на секој татко изгледа вака – тие се оставени сами со своите принцези и треба да ја врзуваат косата во репче, пунџа, што и...
ЗАБАВА

По бизарната роденденска трагедија се огласи познатата блогерка: Ќерка ми постојано прашува каде е татко ѝ, а јас немам срце да и кажам (ВИДЕО)

admin
Влијателната руска блогерка Екатерина Диденко се огласи по роденденската трагедија во која животот го загуби нејзиниот сопруг Валентин Диденко. Валентин починал од труење заедно со...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Мајка со ќеркичката биле на гробишта, а потоа девојчето почна да разговара со дух – го прегрна па го бакна

admin
Видео снимката има неколку милиони прегледи, многумина корисници на социјалните мрежи коментира дека девојчето навистина разговара со својата тетка која што починала. Никој не знае...
ЗАБАВА

„Помош, таа не е моја мајка“: Девојче од автомобил бараше спас, а кога полицијата ги застана следуваше целосен шок (ФОТО)

admin
Десетина вознемирени возачи повикале полиција во Северна Калифорнија откако на автопат го виделе натписот на едно мало девојче кое гласело „Помош, таа не е моја...
ЗАБАВА

„Таа е мојот херој“: Девојче го спаси животот на својата мајка (ФОТО)

admin
Беки (32) се онесвестила на подот во нејзиниот дом во британскиот град Престон, но нејзината ќеркичка Џесика Киндер не се испаничила. Дејли Меил пренесува дека...
ЗАБАВА

Зад оваа фотографија стои приказна која ќе ве расплаче: Болна прегратка меѓу ќерка и татко кој заминува во затвор

admin
Станува збор за Босанецот Фикрет Дедиќ, кој оди на отслужување шестмесечна казна затвор , зашто исекол три кубика дрва од државна шума. На социјалните мрежи...