vesti24.mk

Tag : џамија

ВЕСТИ

Се степале во џамија во скопско- полицијата со прекршочни пријави за нарушување на јавниот ред и мир

admin
На 02.07.2019 година во 13.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дворот на селската џамија во с.Долно Количани, скопско, бил нарушен јавниот ред...
СВЕТ

Германскиот суд ја укина молитвата од минарето на џамијата: На Германците им пречи бучавата, но не само тоа…

Ferad Aruc
Брачен пар од германската покраина Рајна-Северна Вестфалија поднел тужба против џамија со облазложение дека муслиманската молитва му пречи на населението. Уште во 2013-та година градските...