vesti24.mk

Tag : Џани Версаче

ЗАБАВА

Попушти под притисокот: „Версаче“ се откажува од користењето кожа од кенгур во производството

admin
Италијанската модна куќа „Версаче“ се откажува од користењето кожа од кенгур во производството, под притисок на заштитници на правата на животните од организацијата ЛАВ. „Можеме...
Uncategorized

Од богаташка зависна од кокаин до кралица на модата

Ferad Aruc
Во модниот свет покрај останатите брендови, италијанската модна куќа “Версаче” постави нови стандарди и никогаш не престана да биде мета на разговор, особено сега поради...