vesti24.mk

Tag : џастин труденау

СВЕТ

Канадското претседавање со Г7 е ризична „напредна програма“

Ferad Aruc
Канадскиот премиер Џастин Трудо ветува „напредњачка програма“ на канадското претседавање со групата седум најразвиени земји во светот Г7 кое започнува од 1-ви јануари 2018 година,...