vesti24.mk

Tag : џастин трудо

ЗАБАВА

Сите му се смеат на канадскиот премиер: Во тек на говор му падна вештачката веѓа (ВИДЕО)

admin
Премиерот на Канада, Џастин Трудо, стана главна причина за шеги на интернет, после една снимка од Самитот Г-7. Објавено е видео додека Трудо држел говор....
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Г7 Самитот заврши хаотично, Трамп ја повлече поддршката на заедничката лидерска изјава

admin
Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека ја повлекува американската поддршка на заедничкото соопштение на лидерите на Г7 и повторно се закани со нови царини на...
СВЕТ

Хит! Сите гледале во неговите чорапи: Премиерот го запалил Давос со изборот на модната комбинација

Ferad Aruc
Канадскиот премиер Џастин Трудо, ги шокирал светските лидери во Давос кога за момент ги кренал панталоните од оделото за да ги потегне чорапите. Трудо е...
СВЕТ

Џастин Трудо го затресе Давос (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Премиерот на Канада, Џастин Трудо, ги повика лидерите на најголемите светски организации да вработуваат повеќе жени и да се справат со сексуалното малтретирање, воедно предупредувајќи дека...
СВЕТ

Канадското претседавање со Г7 е ризична „напредна програма“

Ferad Aruc
Канадскиот премиер Џастин Трудо ветува „напредњачка програма“ на канадското претседавање со групата седум најразвиени земји во светот Г7 кое започнува од 1-ви јануари 2018 година,...