vesti24.mk

Tag : џез

КУЛТУРА МАКЕДОНИЈА

Концерт на џез-музичарот Феми Кути со Филхармонијата во Градскиот парк

admin
Македонската филхармонија вечер од 21 часот во Градскиот парк ќе одржи концерт со познатиот африкански џез-музичар Феми Кути, кој во Скопје доаѓа со неговиот бенд...