vesti24.mk

Tag : џек пот

ЗАБАВА

Најголеми баксузи: Ги погодиле броевите за џек пот од 210 милиони евра, а тогаш следел „ладен туш“

admin
Млад пар од Велика Британија пропуштил џек пот од 182 милиони фунти, околу 210,5 милиони евра, бидејќи не успеале да уплатат на време. Рејчел Кенеди...
ЗАБАВА

Канаѓанец заработи над 42 милиони евра на божиќниот џекпот

admin
Жител на Канада заработи 66 милиони канадски долари (42,6 милиони евра), откако го освои божиќниот џекпот на канадската национална лотарија „Лото Макс“, што претставува досега...
ЗАБАВА

Oвој човек е голем среќник: Два пати во рок од пет месеци му се случило нешто кое другите го чекаат цел живот

admin
Млад Африканец кој пред две години се доселил во Канада, неодамна станал милионер откако двапати во рок од пет месеци на лотариски игри на среќа...