vesti24.mk

Tag : Џенис Џоплин

ЗАБАВА

Се предозирала со хероин на само 27 години, а на пријателите им оставила пари за забава по погребот

Ferad Aruc
Имала само 27 години кога нејзиниот продуцент ја пронашол мртва во хотелската соба, откако се загрижил бидејќи не се појавила на снимање. Џенис Џоплин се...