vesti24.mk

Tag : ЏЕРДАН ШАЌИРИ

ВЕСТИ СПОРТ

(ФОТО) Кога ќе видите што му порача Шаќири на српски јазик на поранешниот фудбалер ќе подзинете

Ferad Aruc
Скандалозниот фудбалер Џердан Шаќири кој стана популарен ова СП во Русија откако прослави гол покажувајќи албански орел, сега повторно е на мета во целиот регион....