vesti24.mk

Tag : џес бејли

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Бејли: Решавањето на името позитивно за Македонија и Грција, но и за целиот регион

admin
САД веќе долго време им даваат поддршка на Република Грција и Република Македонија во однос на решавање на спорот со името, истакна амбасдорот Џејс Бејли. Одговарајќи...