vesti24.mk

Tag : џејк чери

ЖИВОТ

Чудесната судбина на амбициозната Венди: Таа е една од најмоќните жени – се дружи со Иванка Трамп, се шушкало дека му е љубовница на Путин и не престанува да шокира

Ferad Aruc
49-годишната Венди Денг Мердок е родена во сиромашно семејство во Кина и сонувала да стане доктор. Денес е една од најмоќните деловни жени на светот....