vesti24.mk

Tag : џејми ли кертис

ВЕСТИ КУЛТУРА

Холивудска ѕвезда воодушевена од „Медена земја“ (ФОТО)

admin
Македонскиот документарец номиниран за два Оскари, „Медена земја“ е во центарот на вниманието кај македонската, но и светската јавност. Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на...