vesti24.mk

Tag : џејми оливер

ЗАБАВА

Џејми Оливер отвора ресторани на Бали и во Бангкок

admin
Шест месеци откако беше принуден да затвори 22 од вкупно 25 ресторани во Велика Британија, познатиот готвач Џејми Оливер ќе отвори ресторани на Бали и...
ЗАБАВА

Мини говедско Велингтон по рецепт на Џејми Оливер

admin
Идејата за овој рецепт е добиена од познатиот рецепт за бифтек Велингтон. Овде наместо говедски бифтек, се користи мелено говедско месо во комбинација со мелен...