vesti24.mk

Tag : џиновски пингвин

ЗАБАВА

ФОТО: Пронајден фосил на џиновски пингвин во Нов Зеланд

admin
Фосили од пингвин со големина на возрасен човек, беа откриени на Јужниот Остров на Нов Зеланд, соопштиja од музејот Кантербери во Крајстчрч. Праисториската морска птица...